Zaskakujące korzyści zdrowotne cynamonu: 8 powodów, dla których powinieneś dodać go do swojej dietyCzy wiesz, że do kawy możesz dodać nawet 1-2 łyżki cynamonu, aby poprawić jej smak? Czy wiesz również, że pomaga on obniżyć poziom cukru we krwi i cholesterolu LDL? Brzmi zbyt dobrze, by było prawdziwe, prawda? Ale prawda jest taka, że przyprawy są jednym z najbardziej niedocenianych superfoods. Mają niezliczoną ilość korzyści zdrowotnych i są bardzo łatwe do dodania do naszej codziennej diety. W rzeczywistości nie ma potrzeby, aby zaopatrywać się w nie lub kupować drogie mieszanki. Prawdopodobnie masz już w swojej kuchni wszystkie potrzebne przyprawy! Pozwól nam podać kilka pomysłów, jak możesz wykorzystać te niesamowite przyprawy w swoim następnym posiłku.

Dlaczego powinieneś jeść cynamon

Kiedy uczynisz cynamon częścią swojej codziennej diety, zyskujesz wiele korzyści. Wykazano, że cynamon jest naturalnym antyoksydantem i ma właściwości przeciwzapalne. Dodatkowo wspomaga obniżanie poziomu cukru we krwi i pomaga obniżyć cholesterol LDL. A cynamon może być również stosowany do łagodzenia skurczów, łagodzenia problemów z oddychaniem, zwalczania infekcji i nie tylko. Dlaczego więc ktoś miałby nie jeść cynamonu? Możesz dodać go do swoich codziennych potraw i napojów i cieszyć się jego wieloma korzyściami. Najlepiej jest jeść cynamon na surowo, ale można go również używać w wypiekach. Należy pamiętać, że cynamon jest naturalnym słodzikiem, więc może być stosowany zamiast cukru. Możesz dodać go do herbaty, kawy, owsianki lub innych potraw, do których zwykle dodawałbyś cukier.

6 sposobów na to, jak cynamon wpływa na twoje zdrowie

  • Pomaga obniżyć poziom cukru we krwi - Cynamon jest naturalnym sposobem na obniżenie poziomu cukru we krwi. Po dodaniu do kawy może również pomóc w cukrzycy typu 2.
  • Może obniżyć poziom złego cholesterolu - Po dodaniu do potraw, cynamon może obniżyć poziom złego cholesterolu (LDL) we krwi o 10-30%.
  • Może złagodzić problemy z oddychaniem i alergie - Udowodniono, że cynamon jest świetny w zwalczaniu astmy i innych problemów z oddychaniem. Może również pomóc, jeśli cierpisz na alergie.
  • Może zwalczać infekcje - Udowodniono, że cynamon zwalcza infekcje takie jak przeziębienie, grypa, a nawet biegunka. - Może pomóc w regulacji metabolizmu
  • Udowodniono, że cynamon pomaga również w regulacji metabolizmu. Więc może być korzystne dla tych, którzy próbują schudnąć.

Jak używać cynamonu do utraty wagi

Jednym z najlepszych sposobów wykorzystania cynamonu do utraty wagi jest dodanie go do swojej kawy rano. Wykazano, że obniża on poziom cukru we krwi i pomaga regulować metabolizm. To może być bardzo pomocne, gdy próbujesz schudnąć. Cynamon ma również właściwości przeciwzapalne i może pomóc zmniejszyć ból stawów, jeśli ćwiczysz regularnie. Możesz również dodać cynamon do swojej owsianki, sałatek lub jakichkolwiek innych potraw, do których zwykle dodawałbyś cukier. Możesz również przygotować własną herbatę ziołową z cynamonem do picia w ciągu dnia. Jeśli chcesz, możesz użyć suplementów cynamonu, jak również. Bądź jednak ostrożny. Cynamon jest lepiej wchłaniany po zjedzeniu, a nie w postaci tabletek.