Co to takiego opakowania airless?Opakowanie do kosmetyków powinno spełniać szereg funkcji związanych z ochroną kosmetyków i łatwością ich dozowania, a także atrakcyjnym wyglądem produktu na sklepowych półkach. Jednym z coraz chętniej stosowanych w celu pakowania kosmetyków rozwiązań są pojemniki kosmetyczne airless, które doskonale spełniają stawiane tego typu produktom wymagania oraz pozwalają na zyskanie szeregu dodatkowych korzyści. Czym są opakowania airless dla kosmetyków i dlaczego warto na nie stawiać? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Czym są pojemniki kosmetyczne airless?

Opakowania airless do kosmetyków to produkty, które zostały zaprojektowane w celu ograniczenia dostępu powietrza do znajdujących się w ich wnętrzu kosmetyków. Umożliwia to konstrukcja opakowań typu airless opierająca się na działaniu tłoka umieszczonego wewnątrz opakowania, który w momencie naciśnięcia na pompkę jest zasysany, a co za tym idzie — równomiernie przesuwa masę całego kosmetyku ku górze. Tego typu opakowania stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem, którego zastosowanie niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla konsumentów, jak i producentów kosmetyków.

Opakowania airless kosmetyczne — dlaczego warto?

Opakowania typu airless stosowane w branży kosmetycznej to jedna z najszybciej rozwijanych się technologii opakowań, która stosowana jest na szeroką skalę przez producentów kosmetyków i chętnie wybierana przez klientów. Popularność tego rozwiązania wynika bez wątpienia z szeregu zalet, jakie ono za sobą niesie. Do najważniejszych korzyści płynących z wyboru opakowania airless zalicza się aspekty, takie jak:

  • Higieniczne dozowanie

Pojemniki kosmetyczne airless pozwalają na uniknięcie kontaktu produktu kosmetycznego z zanieczyszczeniami i innymi niepożądanymi substancjami, które mogłyby wpłynąć na właściwości danego produktu.

  • Ograniczenie dostępu powietrza

Produkty kosmetyczne zamknięte w opakowaniach typu airless zapewniają ograniczenie dostępu powietrza do kosmetyku, co pozytywnie wpływa na działanie i żywotność preparatu.

  • Efektywne wykorzystanie zawartości opakowania

Budowa opakowań airless sprawia, że istnieje możliwość wydobycia praktycznie całej zawartości opakowania. Z pewnością docenią to konsumenci kierujący się w swoim życiu zasadami minimalizmu czy zero-waste.

  • Wygodna aplikacja

Produkty zamknięte w opakowaniach airless cieszą się dużą popularnością wśród osób ceniących sobie wygodną aplikację kosmetyków, która nie wymaga wyciągania produktu ze słoika czy wyciskania go z tubki.