W jakich pracach wykorzystuje się żurawie HDS?

Zastanawiasz się nad inwestycją w żuraw HDS (Hydrauliczny Dźwig Samochodowy)? To funkcjonalne urządzenie, które pozwala na wykonywanie prac związanych z przemieszczaniem ładunków w różnych sektorach. Tak naprawdę przyda się m.in. w transporcie czy też logistyce magazynowej. W tym artykule pod lupę weźmiemy żurawie hydrauliczne HDS i sprawdzimy, w jakich pracach znajdują one zastosowanie.

Żurawie HDS – czym są?

W dużym skrócie żurawie hydrauliczne HDS to urządzenia do rozładunku i załadunku w transporcie. Zwane są potocznie dźwigami lub po prostu HDS. Wykorzystywane są m.in. w procesach, transportowych i montażowych, w budownictwie i pracach drogowych. Dostępne na rynku modele różnią się wymiarami i parametrami pracy, co pozwala na dostosowanie zakupu bezpośrednio do specyfiki danego sektora i wymagań, które w nim występują.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze żurawia HDS?

Zakup odpowiedniego żurawia hydraulicznego to klucz do tego, aby zapewnić sobie bezpieczną i wydajną pracę. Oczywiście urządzenie HDS powinno być obsługiwane przez doświadczonego i certyfikowanego operatora. Przy każdej pracy należy zachować najwyższe standardy bezpieczeństwa. Podstawowe parametry brane pod uwagę przy zakupie żurawia hydraulicznego to:

  • udźwig maksymalny;
  • zasięg hydrauliczny;
  • zasięg hydrauliczny z dodatkowym ramieniem - Jib-em (jeżeli posiada);
  • wysokość podnoszenia;
  • waga żurawia i sposób jego montażu;

W jakich sektorach wykorzystuje się żurawie HDS?

Potencjał zastosowania żurawi hydraulicznych HDS jest bardzo duży. Poniżej wybraliśmy sektory, w których urządzenia te są na co dzień wykorzystywane.

Budownictwo

Żurawie HDS znajdują zastosowanie w budownictwie przy inwestycjach, gdzie nie ma konieczności konstruowania dużego dźwigu lub żurawia wieżowego. Mniejszy sprzęt z powodzeniem poradzi sobie z podstawowymi pracami związanymi ze stawianiem niewielkich konstrukcji czy też transportowaniem i wyładowywaniem materiałów budowlanych, maszyn budowlanych i elementów konstrukcyjnych.

Przemysł drzewny

Przewożenie ciężkich ładunków to wyzwanie, które występuje również w przemyśle drzewnym. Za pomocą dźwigu można m.in. przenosić palety z drewnem kominkowym, pnie drzew czy też materiały konstrukcyjne i deski. To łatwiejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie, niż ręczne przenoszenie ładunku przez pracowników. W ten sposób oszczędza się czas i redukuje ryzyko wystąpienia ewentualnych wypadków.

Transport przemysłowy

Z zalet i funkcjonalności żurawi HDS korzystają również firmy specjalizujące się w transporcie przemysłowym. Urządzenia te umożliwiają przewożenie i przenoszenie: kontenerów morskich, kontenerów magazynowych czy też różnego rodzaju konstrukcji. Obejmuje to również ładunki wielkogabarytowe.

Tak naprawdę żurawie hydrauliczne można stosować wszędzie tam, gdzie niezbędny jest duży udźwig oraz daleki wysuw. Szeroki wybór tych urządzeń przygotowano w sklepie Hydromech: https://hydromech.eu/pl/menu/urzadzenia/zurawie-hydrauliczne-415.html.