Baseny dmuchane dla dzieci - co warto wiedzieć przed zakupem?Ogrodowy basenik dla dziecka to produkt dedykowany dla najmłodszych pociech, który w okresie letnim zapewnia im dużo radości, zabawy i beztroskich chwil spędzonych w wodzie. Ze względu na bardzo przystępną cenę (wiele modeli można kupić już za kilkadziesiąt złotych) od lat cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku. Charakteryzują się bogatą ofertą wzorów, przez co niekiedy wybór odpowiedniego produktu może stanowić nie lada wyzwanie. Wszystko tak naprawdę zależne jest od indywidualnych potrzeb oraz od budżetu przeznaczonego na zakup takiego baseniku dla dziecka, który niekiedy bardziej przypomina wodny plac zabaw aniżeli klasyczny basen.

Zalety i sposób użytkowania

Baseny dmuchane dla dzieci to sprzęt, który możemy nabyć po stosunkowo niskich kosztach w zróżnicowanych rozmiarach, kolorach oraz wzorach. Charakteryzują się szybkim i prostym montażem, ponieważ do jego rozłożenia wystarczy wyłącznie odpowiednia pompka. Bez trudu przetransportujemy go w dowolne miejsce i wygospodarujemy odrobinę miejsca na jego przechowywanie. Aby mógł posłużyć naszym pociechom przez dłuższy okres, należy wybrać taki produkt, który został wykonany z odpowiednio wytrzymałych materiałów i spełnia wszelkie standardy w zakresie bezpieczeństwa.

Warto jednak pamiętać i przestrzegać kilka podstawowych zasad użytkowania dmuchanych basenów ogrodowych dla dzieci. Mowa przede wszystkim o takich kwestiach jak:

  • unikanie nadmiaru światła słonecznego – promieniowanie ma negatywny wpływ na stan sprzętu, ponieważ traci on swoją trwałość,

  • wysoka podatność na przebicie – należy unikać miejsc, w których mogą występować ostre elementy.

Jaki basen ogrodowy dla dziecka wybrać? Wiek dziecka a rozmiar?

Przede wszystkim podejmując decyzję w zakresie wyboru właściwego modelu basenu dmuchanego dla dziecka, należy uwzględnić wiek oraz wzrost naszej pociechy. Ze względu na dużą różnorodność oferty w zakresie omawianego sprzętu, nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów z dopasowaniem odpowiedniego modelu do potrzeb dziecka. Niektóre z dostępnych na rynku zestawów wyposażone są w dodatkowe akcesoria w postaci m.in. przeróżnych zabawek lub plastikowych piłeczek. Dmuchane baseny ogrodowe dla nieco starszych dzieci mają również do dyspozycji inne elementy takie jak np. sztuczna fontanna, dmuchana mini zjeżdżalnia, czy też parasol przeciwsłoneczny. Niemniej jednak niezależnie od modelu, wzoru, rozmiaru lub koloru, tego typu sprzęt w upalne dni gwarantuje świetną zabawę dla dzieci i jest gotowy do używania zaledwie w kilka minut.