książki ciekawe i rozwijające

Do pobrania

katalog

oferta

Okładki-zestaw zdjęć (.jpg)

 

O nas

Wydawnictwo Mateusza powstało w 2009 roku na bazie najstarszej polskiej księgarni internetowej z literaturą religijną – Księgarni Mateusza (www.kmt.pl). Chcąc wykorzystać znajomość rynku oraz wzbogacić ofertę o wartościowe pozycje, wiele naszych książek będzie inspirowanych tematyką religijną. Pragniemy jednak publikować tytuły nie tylko o tematyce modlitewnej, lecz także o ważnych problemach społecznych oraz kulturalnych.

Mamy nadzieję, że wybór tytułów i tematów pozwoli nam na zaspokojenie gustów wymagających czytelników, nie stroniących od własnych opinii.

Plany wydawnicze

W najbliższym czasie wydamy kolejną pozycję Thomasa Dubay’a  Wiara i pewność. Autor ten napisał wiele książek, jego twórczość w Polsce jest coraz bardziej znana – stąd też decyzja o kolejnych jego tytułach. Oprócz solidnej zawartości, książki jego znane są z „lekkości pióra” – autor niewątpliwie miał dar pisania.

W trakcie przygotowań jest też ważna pozycja J.Anthony McGuckin’a o tradycji bizantyjskiej – „Gorejący w świętym boskim ogniu”.

Koncentrujemy się na pozycjach ważnych, ciekawych, nie unikając tematów kontrowersyjnych czy niepoprawnych politycznie. Dlatego też zdecydowaliśmy się wydać w Polsce książkę Josepha J.Nicolosiego o terapii naprawczej homoseksualizmu. Jest to pierwszy w Polsce podręcznik dla terapeutów, w którym przedstawiona jest metoda terapii męskiego homoseksualizmu. Czasem osoby nieakceptujące własnych zachowań homoseksualnych szukają pomocy, lecz nie mogą otrzymać wsparcia – czy to z powodu poprawności politycznej, czy to z niewiedzy terapeuty. Wstęp do wydania polskiego napisała Pani dr Elżbieta Galińska z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Stopniowo będziemy rozbudowywać dział książek o modlitwie i medytacji, nie zaniedbując jednak wspomnianych wcześniej tematów społecznych. Dlatego też wydaliśmy poradnik dla rodziców, poruszający ważną kwestię dyscypliny. Książka dr Ray Guarendi – „Dyscyplina na całe życie” ma podtytuł, który wyjaśnia intencje autora „Najlepszy prezent, jaki możesz dać swoim dzieciom.”

Liczymy, że nasza oferta będzie istotnie wzbogacała rynek dobrej książki w Polce.

 

Z poważaniem
Zespół Wydawnictwa Mateusza