książki ciekawe i rozwijające

Pasja

Droga_Krzyzowa.jpgRobert DeGrandis, Eugene Peter Koshenina. Droga Krzyżowa. Dla Tych, którzy szukają Uzdrowienia

Niezwykle szczegółowo, z wielką ekspresją i charyzmą opowiedziana historia ukrzyżowania. Oparta jest na wielu dodatkach i źródłach, które są zgodne z Biblią, tradycją i pismami Ojców Kościoła – aby jak najbardziej przybliżyć jej realność i umożliwić zrozumienie wstrząsające okrucieństwo spektaklu Męki.

 

wielki-post11-170x240Megan McKenna. WIELKI POST czytania na co dzień Refleksje i opowieści

Podobno po przemówieniu wygłoszonym na Dalekim Wschodzie, Thomas Merton opuścił salę ze słowami „Myślę, że po prostu zniknę”. To były jego ostatnie słowa. Wkrótce umarł, porażony prądem przez wentylator pokojowy, a ciało wysłano do domu w Kentucky wojskowym transporterem. Czy ten mnich, który spędził dwadzieścia siedem lat, szukając twarzy i tajemnicy Bożej, znał jakiś sekret? Czyżby zniknął z błyskiem rozbawienia w oczach? Ten Wielki Post pozwoli nam przenieść się z powrotem w ramiona Tego, który stworzył ziemię, by była ogrodem, bezpiecznym domem dla wszystkich ludzi, niebem dla najmniejszych spośród nas.

Jezus, poruszyciel porządków i dusz, na długo zanim został złożony do grobu, pragnął zatracić się w okazywaniu czci Bogu, w cieniu jego Ducha, w woli swego Ojca, w służbie i posłuszeństwie swoim ziemskim towarzyszom i w głębiach historii i czasu. Zniknijmy wraz z Nim i w Nim. Jeśli pójdziemy z Nim na śmierć, zatracając samych siebie w posłuszeństwie i zaufaniu, to i z Nim powstaniemy pierwszego dnia tygodnia, przed świtem… Megan McKenna