książki ciekawe i rozwijające

Modlitwa, medytacja, kontemplacja….

 Chcesz rozwijać modlitwę?

ABC-modlitwy-122x176Thomas Dubay. ABC Modlitwy. Wzniecanie ognia wewnętrznego

Co powinienem sądzić i co robić, gdy czuję się wypalony i pusty, zupełnie niechętny do modlitwy? Jakie jest miejsce modlitw ustnych w naszym życiu? Dalej pojawiają się pytania o modlitwę w małżeństwie i rodzinie. Autor porusza także ważne kwestie: w jaki sposób rodzice wyjaśniają i uczą modlitwy swoje dzieci? Czym jest medytacja chrystocentryczna i czym się różni od świadomości i technik wschodnich?

Glebokie nawrócenie głęboka modlitwaThomas Dubay. Głębokie nawrócenie, głęboka modlitwa

Co zrobić by nasze nawrócenie stało się rzeczywistością, która przemieni nas i dotknie wszystkich wokół nas? Co zrobić, by nasza miłość była gorliwa i szczera? Co zrobić, byśmy stali się nie tylko trochę lepsi, ale jak najlepsi? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania to ta książka jest właśnie dla Ciebie

 

swiat-moj-klasztor-okladka-170x240John Michael Talbot Świat moim klasztorem. Żyć w zgodzie z wewnętrznym pustelnikiem

Dzisiaj John Michael Talbot przewodzi wspólnocie, tworzy muzykę, prowadzi rekolekcje, pisze książki. Przekonuje także, że nie trzeba żyć w klasztorze, żeby odczuwać pokój Boży w sercu i błogosławieństwo w pracy. Wiele doświadczeń, zakrętów życiowych, które ukształtowały jego charakter i wiarę sprawia, że jego świadectwo jest wiarygodne i pociągające. 
Patrycja Michońska-Dynek, dziennikarka radiowa i telewizyjna