książki ciekawe i rozwijające

John Michael Talbot

John Michael Talbot, niegdyś gwiazdor rocka i najpopularniejszy chrześcijański muzyk, sprzedał ponad 50 albumów o łącznym nakładzie ponad czterech milionów płyt na całym świecie.

U szczytu sławy John Michael Talbot był najlepiej sprzedającym się muzykiem w historii muzyki chrześcijańskiej (All Music Guide). W jego dorobku jest ponad pięćdziesiąt albumów i liczne nagrania wideo z najbardziej obleganych koncertów. Są one popularne wśród chrześcijan wszystkich denominacji w Stanach Zjednoczonych. Swoją twórczość koncentruje na osobie Jezusa Chrystusa.Napisał także ponad 20 ksiązek, z których ostatnią jest właśnie „Świat moim klasztorem”

Jego droga do katolicyzmu była niezwykła – przyszedł na świat w rodzinie Metodystów, szukał doświadczeń we wierzeniach indiańskich, następnie zgłębiał buddyzm. Szukał wiary w protestantyzmie, lecz poznając duchowość św. Franciszka z Asyżu przyjął chrzest kalolicki i stał się wytrwałym świeckim apostołem.

John Michael Talbot założył wspólnotę Braci i Sióstr Miłosierdzia w pustelni Little Portion, której jest ojcem duchowym i głównym duszpasterzem. Wspólnota Braci i Sióstr Miłosierdzia jest integracyjną wspólnotą monastyczną zlokalizowaną w górach Ozark Mountains, w stanie Arkansas.

Przedmowa do książki „Świat moim klasztorem”

Więcej informacji

Koncerty w Polsce w 2010 roku
Strona domowa J.M.Talbota
Życie i twórczość J.M.Talbota – strona w j.polskim
J.M.Talbot na YouTube
J.M.Talbot na Facebook
Muzyka J.M.Talbota na iplay.pl
Wspólnota Braci i Sióstr Miłosierdzia